WITAMY W GRUPIE I "Sikorki"

sikorka

Zamierzenia dydaktyczno - wychowawcze

luty

Wydarzenia grupowe

11.02 Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej,

15.02 Międzynarodowy Dzień Oszczędzania Energii

17.02 Światowy Dzień Kota

Temat kompleksowy: „Sport to zdrowie” (01.01. - 12.01.2021r.)

-poszerzanie wiedzy na temat sportów zimowych

-ćwiczenie pamięci długotrwałej

-usprawnianie zdolności manualnych podczas wyklejania plasteliną

-ćwiczenie liczenia w zakresie do 10, próba określenie, co jest mniejsze a co większe

-rozwijanie umiejętności klejenia według podanego wzoru

-rozwijanie myślenia przyczynowo - skutkowego

Temat kompleksowy: „Dbam o zdrowie” (15.01. - 26.01.2021r.)

-rozbudzanie postawy ograniczonego zaufania w kontakcie z obcymi w celu zachowania bezpieczeństwa

-rozróżnianie smaku i zapachu gorzkiej herbaty, miodu, cytryny, pomarańczy

- układanie rytmu, ćwiczenie liczenia

-rozwijanie kreatywności, umiejętności wcielenia się w rolę

- ćwiczenie umiejętności malowania pędzlem

-ćwiczenie pamięci podczas odwzorowania kroków tanecznych

-utrwalanie zasad właściwego ubrania podczas zimy

Język angielski

I tydzień - Zabawy przy piosence „Zoo”. Zabawy z książeczką interaktywną "Where is Spot?"

II tydzień - Rysunek ze słuchu. Jakim jestem lwem? - Przypomnienie emocji.

III tydzień - Poznajemy zwierzęta, „I am a lion" - zabawa ruchowa będąca nośnikiem nazw zwierząt egzotycznych

IV tydzień - Zabawy przy piosence „Apples and bananas”

Wydarzenia styczniowe

W styczniu odwiedziła nas Pani logopeda. Wspólnie z dziećmi usiadła na macie. Pokazywała dzieciom wycięte z papieru śnieżki. Papierowe szablony śnieżek miały posłużyć do ćwiczeń oddechowych.Na koniec zajęć dzieci przyklejały do kartki ilustrację śnieżek i postać dziecka na sankach, którą miały pokolorować.

Dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Zimowy obrazek”.

Przedszkolaki stworzyły wystawę prac plastycznych pt. „Fajerwerki”. Na kartkach czarnego, niebieskiego lub fioletowego papieru odcisnęły przy pomocy rozciętych rurek stempelki imitujące fajerwerki nocą. Na koniec posypały je złotym i srebrnym brokatem.

Gdy spadł śnieg dzieci podeszły do okna by obserwować ogród przedszkolny, drzewa, ptaki przylatujące do karmnika.W ogródku przedszkolnym dzieci z zaciekawieniem obserwowały ślady ptaków na śniegu.Dziewczynki podeszły do małego drzewka, obserwując śnieg na jego gałązkach.Zabaw ze śniegiem nie było końca. Dzieci były uśmiechnięte biegały po ogrodzie, podskakiwały, toczyły kule śniegowe.

Z okazji zbliżającego się Dnia babci i dziadka dzieci tworzyły laurki. Na zbiorze granatowych kartek wyklejały z kolorowych papierowych pasków kwiatki.

Na pamiątkę Dnia babci i dziadka dzieci ustawiły się całą grupą do zdjęcia trzymając w rączkach wycięte z czerwonego papieru serca.

Dzieci siedząc w kole obserwowały ilustrację igla . Omawiały jego wygląd, opowiadały z czego jest zbudowany.

Na zdjęciu dzieci starają się same zbudować iglo z pudełek obklejonych białym papierem. Zabaw nie było końca.

Dzieci bawiły się w podrzucanie folii bąbelkowej siedząc na podłodze tworząc morską falę.  zdjęcia w galerii