WITAMY W GRUPIE V "Sójki"

sojka gif

Zamierzenia dydaktyczno - wychowawcze

Wydarzenia grupowe

• 09/01/2021 Dzień Ligii Ochrony Przyrody, najstarszej organizacji ekologicznej w Polsce. Założona dnia 9 stycznia 1928 roku. Godłem stowarzyszenia jest stylizowany żubr z nazwą organizacji. Celem organizacji jest prowadzenie działalności edukacyjnej; popularyzowanie wiedzy o przyrodzie i ochronie przyrody a także inicjowanie oraz inspirowanie działań na rzecz środowiska przyrodniczego. LOP czuwa nad przestrzeganiem prawa ochrony przyrody.
  • Dzień babci i dziadka 21, 22 stycznia. Rozbudzanie uczucia miłości, szacunku do babć i dziadków poprzez samodzielne przygotowanie upominków, naukę wierszy i piosenek.

Temat I: „Płynie czas” realizacja: 02/01 – 09/01/2021

• Poznawanie urządzeń technicznych wykorzystywanych do mierzenia czasu dawniej                 i dziś. Zapoznanie z historią powstania zegara. Kształtowanie umiejętności posługiwania się zegarem. Rozumienie przydatności zegarów w życiu codziennym. Zapoznanie                     z różnymi rodzajami zegarów. Poznanie litery Z,z wielkiej i małej; drukowanej i pisanej. Czerpanie radości z umiejętności samodzielnego odczytywania wyrazów.
  • Pamięciowe opanowanie nazw dni tygodnia oraz nazw miesięcy według kolejności występowania. Globalne czytanie ich nazw. Wprowadzenie znaku matematycznego +. Doskonalenie umiejętności dodawania w zakresie 5.

Temat II: „Pomagamy młodszym i starszym” realizacja: 11/01-15/01/2021

• Poznanie różnych sposobów pomagania osobom starszym. Rozwijanie wrażliwości, chęci niesienia pomocy. Budzenie uczucia szacunku dla babć i dziadków. Wzmacnianie więzi rodzinnych. Kształtowanie umiejętności opowiadania na konkretny temat; konstruowania wielozdaniowych wypowiedzi.
  • Poznanie litery B,b drukowanej i pisanej. Kształtowanie umiejętności dokonywania analizy i syntezy sylabowej i głoskowej wyrazów zawierających głoskę „b”.

Temat III: „Sport to zdrowie. Potrafię dbać o swoje zdrowie” ; 18 – 29/01/21

• Poznawanie sportów zimowych, w których wykorzystuje się narty, sanki, łyżwy. Wzmacnianie poczucia własnej wartości poprzez stwarzanie sytuacji umożliwiających osiąganie sukcesów oraz kształtowanie umiejętności radzenia sobie z porażką.
  • Zapoznanie z wyglądem polskiej waluty; wprowadzenie pojęć: monety, bilon. Poznanie litery N,n drukowanej i pisanej. Doskonalenie czytania poprzez rozwiązywanie rebusów obrazkowo – literowych i sylabowych.
  • Poznanie zasad zdrowego stylu życia; kształtowanie postawy prozdrowotnej. Rozwijanie świadomości istnienia zależności pomiędzy prawidłowym odżywianiem, aktywnością fizyczną a zdrowiem. Rozumienie pojęcia: hartowanie.
  • Poznanie litery S,s drukowanej i pisanej. Czytanie prostych wyrazów składających się z poznanych liter, samodzielne układanie wyrazów z rozsypanki literowej. Wprowadzenie cyfry 6. Doskonalenie umiejętności dokładnego przeliczania.
  • Kształtowanie właściwych nawyków higienicznych – dostarczenie dzieciom wiadomości i doświadczeń ułatwiających wdrożenie do tematu higieny osobistej. Poznanie zasad zdrowego i racjonalnego odżywiania się. Przypomnienie wyglądu   i przeznaczenia Piramidy Zdrowia. Rozumienie prozdrowotnych korzyści ze spożywania warzyw i owoców.

Zagadnienia z języka angielskiego

1. In the restaurant

What can we order to eat?

Vocabulary: sandwich, spaghetti, pizza, ice cream

What can we order to drink?

Vocabulary: water, juice, milk,

1. Shapes

Vocabulary: rectangle, triangle, circle, square

Commands: Find… Draw… Show me…