WITAMY W GRUPIE II "Wróbelki"

bird flying animated 1

Zamierzenia dydaktyczno - wychowawcze

luty

Wydarzenia w grupie:

11.02 Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej,

15.02 Międzynarodowy Dzień Oszczędzania Energii

17.02 Światowy Dzień Kota

Temat kompleksowy: Siły przyrody 01.02 -12.02.2021

- poznanie nowej wartości „odpowiedzialność”,

- rozwijanie umiejętności komunikacyjnych u dzieci,

- rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego,

- rozwijanie empatii i pozytywnych cech charakteru,

- poznanie obiegu wody w przyrodzie,

- poznanie właściwości powietrza, ognia, gliny, piasku i ziemi,

- poznanie siły żywiołów i ich wpływu na życie człowieka,

- budowanie postawy pokory wobec potęgi żywiołów,

Temat kompleksowy: Podróże małe i duże 15.02 - 26.02.2021

- poznanie nowej wartości „oszczędność”,

- poznanie różnych środków transportu – lądowych, powietrznych i wodnych,

- poszerzanie wiedzy na temat różnych pojazdów lądowych,

- doskonalenie umiejętności matematycznych

- poznanie różnych sposobów oszczędzania,

- kształcenie umiejętności logicznego myślenia i przewidywania skutków,

- poznanie wybranych owoców tropikalnych,

- poznanie wybranych zwierząt zamieszkujących Afrykę,

Język angielski

I tydzień - Zabawy przy piosence „Zoo”. Zabawy z książeczką interaktywną "Where is Spot?"

II tydzień - Rysunek ze słuchu. Jakim jestem lwem? - Przypomnienie emocji.

III tydzień - Poznajemy zwierzęta, „I am a lion ” - zabawa ruchowa będąca nośnikiem nazw zwierząt egzotycznych

IV tydzień - Zabawy przy piosence „Apples and bananas”

Wydarzenia styczniowe.

W styczniu dzieci z grupy "Wróbelki" poznawały zjawiska rytmicznie występujące w przyrodzie /pory dnia i czynności wykonywane przez ludzi w różnych porach/. Na święto Babci i Dziadka wnuki tworzyły laurki, odciskając korkiem i patyczkami kosmetycznymi maczanymi w farbkach różne kwiaty. Nauczyły się piosenki: „Dla Babci i Dziadka”. Grały też na tamburynach i pałeczkach. Na zajęciach matematycznych liczyły serduszka i kwiaty dla babci i dziadka.

Dzieci potrafią ubrać się stosownie do pory roku. Ćwiczyły na zajęciach, nakładająć kolejno ubrania na sylwety dzieci. Były bardzo zaangażowane.

W ogrodzie wszyscy próbowaliśmy zjeżdżać z górki na jabłuszkach. To była wspaniała jazda.

A w sali zorganizowaliśmy drużynowy konkurs: „Rzuty kulkami”. Dzielnie walczyliśmy i przerzucaliśmy kulki na teren drugiej drużyny. Na sygnał sprawdzaliśmy, która drużyna miała mniej kulek na swojej części- ta grupa zdobywała punkty.

W oczekiwaniu na bal dzieci pomagały w dekoracji sali. Wykonały pracę plastyczną: Fajerwerki” wykorzystując rozcięte rolki. Nie mogło zabraknąć brokatu.

Na balu karnawałowym grupa „Wróbelki” świetnie się bawiła. Było wiele atrakcji. zdjecia w galerii