WITAMY W GRUPIE II "Wróbelki"
bird flying animated 1

Dzień otwarty dla rodziców

W każdy pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy rodziców na rozmowy indywidualne

z nauczycielem w godzinach: 17:00-17:30.

WYDARZENIA Z ŻYCIA GRUPY - KWIECIEŃ
  • 2.04 – „Wróbelki” obchodzą Dzień Książki
  • 3 .04 Wyjście do Empiku na ul Al. Zjednoczenia
  • 9.04 Lekcja biblioteczna „Poznajemy Europę”
  • 17.04 – Lekcje europejskie prowadzone prze Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct.
  • 21.04 Warsztaty muzyczne dla dzieci prowadzone przez rytmiczkę p. Katarzynę Jakóbczak – Drążek.
  • 25.04 – przedstawienie teatralne „Smok Wawelski”.
  • 24 -25.04 Dni węgierskie – spotkanie z pracownikami węgierskiego Instytutu Kultury im. Balassiego w Warszawie.
  • 25.04 – Dzień kuchni węgierskiej.
  • 26.04 – Wycieczka do teatru Guliwer na przedstawienie pt.: Legenda o Syrence”
  • 04 Lekcja biblioteczna „Różnice kulturowe”.
  • 20-30.04. Rodzinny konkurs „Słynne zabytki krajów Unii Europejskiej”

ZADANIA DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZE

KWIECIEŃ 2019

Tajemnice książek (realizacja 1-5.04)

Rozbudzenie w dziecku zainteresowania książką i czytaniem. Kształtowanie umiejętności wypowiadania się na temat ulubionej książki. Poszerzanie wiedzy dzieci o zawodach: pisarza, grafika, redaktora, drukarza; rozwijanie kreatywności przez zabawę we wspólne tworzenie opowiadania. Poszerzenie słownika dzieci o pojęcie księgarni. Wprowadzenie do posługiwania się pieniędzmi poprzez zabawę w sklep; zapoznanie dzieci z zasadami zachowania się w księgarni. Rozwijanie umiejętności porządkowania przedmiotów (książek) wg cech (np. wygląd, treść).

Wielkanoc (realizacja 8-19.04)

Kształtowanie umiejętności uważnego słuchania opowiadania dotyczącego przygotowań do Wielkanocy i wypowiadania się na jego temat; doskonalenie umiejętności manualnych. Zapoznanie dzieci ze zwyczajami i obrzędami świątecznymi; rozwijanie u dzieci twórczego myślenia podczas rozwiązywania i wymyślania zagadek. Kształtowanie poczucia rytmu, wyobraźni muzycznej i ekspresji ruchowej. Utrwalenie nazw tradycyjnych potraw świątecznych. Rozwijanie umiejętności składania życzeń.

Dbamy o nasza planetę (realizacja 23-30.04)

Rozwijanie u dzieci spostrzegawczości i koncentracji uwagi; rozwijanie umiejętności orientowania się w przestrzeni i w schemacie własnego ciała. Zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu; wzbogacenie wiedzy i słownictwa dzieci na temat Ziemi. Rozwijanie poczucia odpowiedzialności za czystość Ziemi. Wdrażanie do bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych; poznanie sposobów wykorzystania prądu. Kształtowanie świadomości ekologicznej.

Angielski

Jobs

Vocabulary: a teacher, a policeman, a doctor, a fireman, a postman,  a pilot,

What do you want to be?