KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Czerwiec 2021

Wydarzyło się w czerwcu...

Czerwiec rozpoczął się na wesoło i sportowo „Dniem Dziecka”. Nie zabrakło tańców do skocznej muzyki, toru przeszkód, zabaw z kolorową chustą, czy rzucania piłką do celu.  Uwieńczeniem radosnej atmosfery były smaczne lody na koniec dnia.

W ramach realizacji projektu WIE „Żyj zdrowo na sportowo od malucha do starszaka” dzieci brały udział w różnorodnych zabawach i konkurencjach sportowych. Rywalizowały drużynowo podczas rzutu piłką do celu.

Przy dźwiękach bajkowej muzyki wszystkim dzieciom udało się przebyć tor przeszkód złożony z  miękkich puf i  materaców.

Nie zabrakło zabawy w przeciąganie liny. Dzieci uznały, iż można przeciągać linę na zmianę raz jedna drużyna ciągnie, raz druga i wszyscy są wygrani. Aż miło było patrzeć na uśmiechy dzieci.

W czerwcu świętowaliśmy „Dzień Żółty”. Dzieci wspólnie z pracownikami przedszkola przyszły ubrane w kolorze żółtym, więc było  bardzo słonecznie. Z okazji Światowego Dnia Walki z Pustynnieniem i Suszą dzieci oglądały film na tablicy multimedialnej pt. „Pustynia i jej mieszkańcy”. Poznały definicję terminu pustynia, sposobu jej powstawania oraz zwierzęta i rośliny na niej występujących.

Dzieci brały udział w zabawie tanecznej z krepiną. W piaskownicy lepiły piękne babki piaskowe oraz wykopywały skarby w postaci kamyków, żołędzi, patyków.

Grupę Sikorki odwiedziła Pani psycholog, która rozmawiała z dziećmi na temat zasad, uczuć, emocji. Dzieci kolorowały ilustracje od wzorując kolorami swój aktualny nastrój.

Podczas pobytu w ogrodzie przedszkolnym dzieci chętnie brały udział w zabawach skocznych na piłkach, biegu między słupkami. Ćwiczyły równowagę przechodząc wzdłuż liny.

Pod koniec czerwca gościliśmy tatę Alinki , który zagrał mini koncert dla dzieci z naszej grupy.