KLAUZULA INFORMACYJNA

Wydarzyło się w czerwcu...

W czerwcu Wróbelki korzystały z kąpieli słonecznych w ogrodzie, zajęć sportowych na świeżym powietrzu, zajęć muzycznych w MDK-u, spacerów w lesie. Przetestowały wszystkie zakupione sprzęty do zabaw na dworze, rotacyjnie korzystały z piaskownicy przedszkolnej (integracja sensoryczna!), a także wzięły udział w gimnastyce prowadzonej przez mamę Helenki. W ramach projektu WIE zarówno dzieci jak i wychowawczynie bawiły się podczas „Dnia dziecka na sportowo”.

W ramach preorientacji zawodowej dzieci poznały zawody: nauczyciel, animator kultury.

17.06 celebrowano Dzień Żółty czyli Międzynarodowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą:

• dzieci wykonały 2 plakaty dotyczące powyższego święta oraz prace plastyczną „Kaktusy na pustyni”.
  • eksperymentowały z wodą i gąbką (sprawdzanie jak intensywne opady wpływają na nawodnienie gleby)
  • oglądały prezentację dotyczącą suszy
  • wysłuchały audiobajki : „Woda w przyrodzie, czyli bajka o potrzebie łapania deszczówki”
  • nauczyły się piosenki: „Każda kropla ważna jest”
  • tańczyły z żółtymi szarfami
  • rozwiązywały „żółte zagadki” etc.

Od 24.06 do 28.06 odbywały się Dni Kreatywnych Zabawek. Podczas tego projektu dzieci zbudowały z odpadów makulaturowych laptopy, domki dla lalek, lornetki, łódki i węże.

W ramach projektu „Dzieci Świata” dzieci doceniły, to że mają swoje prawa, że mogą się uczyć, nie muszą pracować i że mogą korzystać z zabaw nie tylko w  domu, ale i w przedszkolu.

Podczas projektu „Łąka” dzieci poznały rośliny nie tylko na planszach, mogły dotknąć i powąchać nostrzyka, żmijowca, krwawnika, koniczynę czy farbownika. Z fauny łąkowej zobaczyły zarówno biedronkę i ślimaka, ale też np. wojsiłkę, kosarza, pluskwiaka. Na zakończenie opowieści o łące wykonały wspólną pracę muzyczno-plastyczną „Klepana łąka” oraz indywidualne prace z pejzażem łąkowym.

Ostatnia, wspólna praca „Morskie opowieści” dostarczyła dzieciom mnóstwo radości ponieważ pojawiły się w niej znane z piosenki „Baby shark” rekiny.

Jako że to nasz ostatni wspólny miesiąc razem, chciałybyśmy bardzo podziękować wszystkim rodzicom z grupy Wróbelki za cały rok miłej współpracy! Dzieci są zachwycone prezentami od Państwa!

Mamy nadzieję, że wszystko, czego dzieci nauczyły się w przedszkolu zaowocuje w przyszłości jak najlepszymi relacjami z innymi ludźmi i ogromnymi możliwościami w działaniu. Pozdrawiamy serdecznie! Iwona, Ala, Beata i Kasia.