KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Czerwiec 2021

Wydarzyło się w czerwcu...

W czerwcu Wróbelki korzystały z kąpieli słonecznych w ogrodzie, zajęć sportowych na świeżym powietrzu, zajęć muzycznych w MDK-u, spacerów w lesie. Przetestowały wszystkie zakupione sprzęty do zabaw na dworze, rotacyjnie korzystały z piaskownicy przedszkolnej (integracja sensoryczna!), a także wzięły udział w gimnastyce prowadzonej przez mamę Helenki. W ramach projektu WIE zarówno dzieci jak i wychowawczynie bawiły się podczas „Dnia dziecka na sportowo”.

W ramach preorientacji zawodowej dzieci poznały zawody: nauczyciel, animator kultury.

17.06 celebrowano Dzień Żółty czyli Międzynarodowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą:

  • dzieci wykonały 2 plakaty dotyczące powyższego święta oraz prace plastyczną „Kaktusy na pustyni”.
  • eksperymentowały z wodą i gąbką (sprawdzanie jak intensywne opady wpływają na nawodnienie gleby)
  • oglądały prezentację dotyczącą suszy
  • wysłuchały audiobajki : „Woda w przyrodzie, czyli bajka o potrzebie łapania deszczówki”
  • nauczyły się piosenki: „Każda kropla ważna jest”
  • tańczyły z żółtymi szarfami
  • rozwiązywały „żółte zagadki” etc.

Od 24.06 do 28.06 odbywały się Dni Kreatywnych Zabawek. Podczas tego projektu dzieci zbudowały z odpadów makulaturowych laptopy, domki dla lalek, lornetki, łódki i węże.

W ramach projektu „Dzieci Świata” dzieci doceniły, to że mają swoje prawa, że mogą się uczyć, nie muszą pracować i że mogą korzystać z zabaw nie tylko w  domu, ale i w przedszkolu.

Podczas projektu „Łąka” dzieci poznały rośliny nie tylko na planszach, mogły dotknąć i powąchać nostrzyka, żmijowca, krwawnika, koniczynę czy farbownika. Z fauny łąkowej zobaczyły zarówno biedronkę i ślimaka, ale też np. wojsiłkę, kosarza, pluskwiaka. Na zakończenie opowieści o łące wykonały wspólną pracę muzyczno-plastyczną „Klepana łąka” oraz indywidualne prace z pejzażem łąkowym.

Ostatnia, wspólna praca „Morskie opowieści” dostarczyła dzieciom mnóstwo radości ponieważ pojawiły się w niej znane z piosenki „Baby shark” rekiny.

Jako że to nasz ostatni wspólny miesiąc razem, chciałybyśmy bardzo podziękować wszystkim rodzicom z grupy Wróbelki za cały rok miłej współpracy! Dzieci są zachwycone prezentami od Państwa!

Mamy nadzieję, że wszystko, czego dzieci nauczyły się w przedszkolu zaowocuje w przyszłości jak najlepszymi relacjami z innymi ludźmi i ogromnymi możliwościami w działaniu. Pozdrawiamy serdecznie! Iwona, Ala, Beata i Kasia.