KLAUZULA INFORMACYJNA

Wydarzyło się w czerwcu…

1 czerwca  to Dzień Dziecka, który jest bardzo radosnym wydarzeniem dla wszystkich dzieci na całym świecie. Tak też było i dla naszych przedszkolaków. U Sroczek tego dnia bawiliśmy się wesoło. Były zabawy taneczne w rytmach muzyki disco, gry i konkurencje sportowe prowadzone przez panią Małgosię w ogrodzie przedszkolnym. Przez cały czas dopisywał nam dobry humor, a uśmiechy towarzyszące wszystkim były oznaką dobrej zabawy. Impreza w ogrodzie była okazją do nauki aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego na powietrzu.

W czerwcu rozmawialiśmy o tolerancji, szacunku, życzliwości oraz potrzebie akceptacji drugiej osoby z jej wyglądem, zaletami i wadami. Uroczyście obchodziliśmy Dzień Przyjaciela starając się być miłym dla wszystkich. Dużą atrakcją i wyzwaniem było przygotowywanie rysunkowych niespodzianek dla swojego przyjaciela. Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy swoje emocje. Zastanawialiśmy się także jakie cechy powinien posiadać dobry przyjaciel.

Świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą. Rozmawialiśmy o zmianach klimatu związanych z niszczącą działalnością człowieka. Rozumiemy niezbędność wody dla życia na Ziemi, poznaliśmy sposoby jej oszczędzania. Wykorzystujemy każdą okazję do kształtowania nawyków proekologicznych u dzieci. Dzień ten oznaczyliśmy w przedszkolu żółtym kolorem, stąd też było wiele zabaw i niespodzianek związanych z kolorem żółtym. Był żółty pokaz mody, zabawy taneczne z żółtymi wstążkami, odmierzanie i porównywanie długości, tworzenie opowieści o żółtej kaczuszce i degustacja potraw przygotowanych
z żółtych składników pokarmowych.

Czerwiec jak wiadomo to czas planów wakacyjnych, dlatego też u Sroczek rozpoczęły się rozmowy dotyczące wakacyjnych wyjazdów. Omówiliśmy bezpieczne zasady korzystania z kąpieli wodnych, ochrony ciała przed promieniami słonecznymi oraz sposoby zachowania się w czasie burzy. Dużo liczyliśmy, rachowaliśmy z wykorzystaniem różnorodnych liczmanów, podejmowaliśmy trud doliczania i odejmowania elementów zbioru. Często powracaliśmy do zabaw z literkami alfabetu przygotowujących dzieci do nauki czytania. Tak upłynął nam czerwiec w radosnym letnim nastroju.

Życzymy wszystkim udanych wakacji!