KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Czerwiec 2021

Wydarzyło się w czerwcu...

Czerwiec przebiegł nam pod znakiem wielu zadań i aktywności…

Przywitaliśmy go wielką uroczystością wszystkich dzieci na Ziemi. „Dzień Dziecka” spędziliśmy na sportowo. Braliśmy udział w wielu zabaw ruchowych. Sprawdzaliśmy swoją wytrzymałość, działaliśmy zespołowo, a zabawy z chustą animacyjną jak zwykle wprowadziły nas w cudowny nastrój.

Braliśmy udział w długo wyczekiwanym „tygodniu bez zabawek”. Okazało się, że zabawki są zmęczone ciągłym eksploatowaniem przez nas i postanowiły od nas trochę odpocząć. Uroczyście je wynieśliśmy, a w sali zawisło hasło „Sprawne rączki mam i zabawki zrobię sam”. Dzieci nie potrzebowały zachęty, kartony i stare pudła zamieniały się w pracownie, nowoczesne samochody i urządzenia, z patyczków i plasteliny powstawał niezwykły świat, grzechotki ze starych butelek i mnóstwo obiektów, które trudno nazwać, a jednak ich powstanie wprowadzało nas w dobry nastrój. Kreatywność nasza sięgnęła zenitu i jak pani powiedziała, przeszła jej najśmielsze oczekiwania.

W czerwcu zostaliśmy zaproszeni też na AWF, tym razem jednak trenowaliśmy zapasy. Zobaczyliśmy na czym polega ten sport, jak wiele wysiłku trzeba włożyć w przygotowanie się do profesjonalnej potyczki zapaśniczej. Zabawom i grom zespołowym nie było końca.

Wyruszyliśmy też w kolejną podróż kulinarną. Tym razem przyodziani w profesjonalne gastronomiczne stroje postanowiliśmy zrobić sałatki owocowe. Sami obieraliśmy owoce, kroiliśmy je, by potem tworzyć barwne przekąski. Jak zwykle wyszło smacznie, zdrowo, jak również kolorowo.

Świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą. Poruszyliśmy trudny temat znikania terenów zielonych z powierzchni Ziemi. Zrozumieliśmy jak ważna jest woda w tym procesie zapobiegania pustynnieniu i postanowiliśmy używać jej z rozwagą. To był dla nas Dzień Żółty, przyodziani w słoneczne kolory cały dzień smakowaliśmy potrawy w słonecznym kolorze.

Braliśmy udział w uroczystości „Zakończenia Edukacji Przedszkolnej Dzieci”. Wystąpiliśmy na scenie przedszkolnej, wyśpiewaliśmy cudne letnie piosenki, wyrecytowaliśmy wiersz, wytańczyliśmy skomplikowane układy choreograficzne wspaniale się przy tym bawiąc. Nasze panie były z nas wyjątkowo dumne. Wzruszeniom nie było końca, bo choć wszyscy zdajemy sobie sprawę, że rozstania są nieodłączną częścią naszego życia i że pora iść dalej poznawać nowe miejsca i zyskiwać nowych przyjaciół…to jednak łezka wzruszenia zakręciła się w niejednym oku. Dziękujemy Rodzicom, że towarzyszyli nam w tak ważnym dla nas dniu, dziękujemy naszym młodszym przyjaciołom, że tak pięknie się z nami pożegnali.

W czerwcu uzyskaliśmy certyfikaty z naszych całorocznych działań. Duma rozpierała nas, gdy uroczyście przyjmowaliśmy dyplomy za uczestnictwo w projektach: „Magiczna moc bajek”, „Razem przez cztery pory roku”, „Zdrowo jem, więcej wiem”. Mieliśmy też okazję obejrzeć prezentacje z naszych działań. Uświadomiliśmy sobie, jak ciężko pracowaliśmy przez ten rok, zdobywaliśmy wiedzę – cudownie się przy tym bawiąc.

Świętowaliśmy urodzinki Kalinki, jak również wakacyjne urodziny Patryka, Piotrka, Julki. „Happy birthday” nie było końca.

Spędziliśmy mnóstwo czasu na naszym  placu przedszkolnym. Sportowym aktywnościom nie było końca. Ostatnio największym powodzeniem cieszyło się puszczanie baniek mydlanych. Niech te bańki przeniosą nas w kolorowy i bajkowy czas wakacyjny.

Udanych i bezpiecznych wakacji!!!