Informacja Administratora

Listopad 2021

Wydarzyło się w listopadzie...

Listopad rozpoczęliśmy treściami Patriotycznymi. Dzieci uczyły się na pamięć piosenki „Płynie Wisła Płynie” i wiersza „Polska”. Utrwalały wiadomości na temat symboli narodowych oraz mapy Polski. Tworzyły prace plastyczne pt. „Mapa Polski”, „Flaga Polski”. 10 listopada zgodnie z Akcją „Szkoła do hymnu” odśpiewały z całym przedszkolem hymn Polski na ogrodzie przedszkolnym. Przeprowadzone zajęcia miały na celu budowanie tożsamości narodowej oraz poczucia szacunku
i miłości do ojczyzny. W ramach realizacji projektu Bohateron dzieci poszerzyły wiadomości na temat Powstania Warszawskiego oglądając teatrzyk kukiełkowy pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim. Tworzyły pracę plastyczną „Myszki” oraz uczestniczyły w rozmowie na temat określenia czym jest konflikt, spór i jak można go zażegnać. Przez kolejne tygodnie przedszkolaki utrwalały nawyki zdrowego żywienia, dbania o zdrowie. W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Żywienia 8 listopada dzieci brały udział w warsztatach kulinarnych polegających na samodzielnym komponowaniu posiłku z warzyw i owoców. Obserwowały plakat Piramidy Żywienia poszerzając wiedzę na temat potrzeby dbania o własne zdrowie poprzez zdrową dietę i aktywność fizyczną. Dzieci chętnie uczestniczyły również w ćwiczeniach gimnastycznych z użyciem różnorodnego sprzętu. W ramach realizacji tematu kompleksowego „Dbam o zdrowie” tworzyły prace plastyczne „Owoce - warzywa”, „Talerz warzyw”. 24 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia, w którym nie zabrakło zabaw tanecznych i prac plastycznych, której głównym bohaterem był miś. Tego dnia również wspólnie z całym przedszkolem dzieci pomagały w tworzeniu domku dla jeża z patyków i liści na ogrodzie przedszkolnych. W listopadzie gościliśmy Panią Anię, która prowadziła zajęcia logopedyczne pt. „Deszczowe zabawy z rytmem” mające na celu rozwijania słuchu fonemowego, utrwalanie właściwego tonu oddechowego, rozwijania poczucia rytmu. Dzieci systematycznie co piątek brały udział w zajęciach umuzykalniających w Bielańskim MDK-u. W ramach współpracy z rodzicami grupa Sroczek miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach, zabawach przygotowanych przez mamę Arturka na temat kosmosu. Dzieci obserwowały doświadczenia z balonem, poznawały wiadomości na temat planet w kosmosie. Samodzielnie kolorowały papierowe rakiety wprowadzając je w ruch. Pod koniec listopada dzieci odwiedziła mama Helenki H.,która zorganizowała spotkania z Panią Stewardessą. Dzięki tej wizycie dzieci poznały wiadomości na temat pracy stewardessy. Dzieci uczyły się wspólnie z Panią stewardessą sposobu przekazywania informacji pasażerom samolotu na temat zasad bezpieczeństwa. Nie zabrakło również oglądania zdjęć z podróży turystycznych w różne zakątki Ziemi. W trakcie zajęć okazało się, że większość dzieci chciałoby zostać stewardessą/ stewardem lub pilotem. Przedszkolaki na koniec zajęć wręczały miłym gościom laurki stworzone grupowo w podziękowaniu za poświęcony czas i chęci dzielenia się wiedzą o otaczającym świecie. Dzieci bardzo lubią odwiedziny, więc szanowni rodzice zapraszamy wszystkich do dalszej współpracy.