KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Luty 2021

Wydarzyło się w lutym..

Miesiąc luty przebiegł nam pod znakiem wielu zadań i aktywności.

Badaliśmy ziemię, bliżej określając siły przyrody. Poznaliśmy cztery żywioły razem z ich pozytywnym , jak i negatywnym działaniem na przyrodę oraz życie człowieka. Stworzyliśmy kodeks ekologa i jak się okazało „Dzięcioły” znakomicie wpisują się w konwencję proekologicznego przedszkola do którego uczęszczają bo znają doskonale działania chroniące naszą ziemię. Dowiedzieliśmy się też, jak krąży woda w przyrodzie i skąd się biorą deszcze oraz jak zachowywać się właściwie podczas kontaktu z ogniem. Zajrzeliśmy też do wnętrza ziemi. Podczas zabaw eksperymentalnych dzieci stworzyły swoje własne wulkany z kontrolowanymi ich wybuchami. Bawiły się też kolorowymi barwnikami, tworząc przepiękne wizualnie krajobrazy w słoiku. Każdego dnia wypełniały szereg swoich grupowych obowiązków, w tym dbanie o grupowe roślinki.

Dzieci brały też udział w szeregu zabaw taneczno- muzycznych z panią Krysią z MDK-u. Improwizowały ruchem utwory muzyczne bawiąc się przy tym wyśmienicie. Nabierały tężyzny fizycznej ćwicząc wytrwale na zajęciach gimnastycznych z panią Małgosią.

„Dzięcioły” ćwiczyły współpracę z rówieśnikami na zasadach kompromisu, wylosowane w pary, nie tylko wypełniały kolejne zadania, ale również w nietypowych dla siebie zestawieniach poznawały siebie nawzajem.

Nie zabrakło też zabaw na śniegu, pomysłów było mnóstwo, powstawały śnieżne budowle, co jedna to bardziej wymyślna i piękniejsza. Śniegowe krajobrazy uwidoczniły się również  w wieloetapowej pracach pod okiem naszego plastyka – pana Pawła. Jak się okazało dzieci nie budowały tylko ze śniegu, drewniane patyczki i plastelina to bardzo dobry materiał do takich zajęć. Cała grupa z  entuzjazmem wzięła udział w kursie składania łódek oraz samolotów z papieru.

Mieliśmy przyjemność zobaczyć koncert Urszulki – grę na pianinie. Natomiast z Kalinką byliśmy na nagraniu radiowym. Brawo dla Dziewczynek!!!

W połowie lutego postanowiliśmy wyruszyć na „Wielką wyprawę”. Powstał wspaniały kącik podróżniczy, dzieci opowiadały o przyniesionych przez siebie pamiątkach oraz o podróżach, które były ich udziałem. Odwiedziliśmy Portugalię, Hiszpanię, Włochy,Kubę, Sri Lankę, Tajlandię,  jak również Hamburg, Bremę, Wiedeń i Bratysławę. Dotarliśmy do Parku Jurajskiego w Bałtowie oraz do mrocznej kopalni w Wieliczce. Na wycieczce rowerowej poznaliśmy Dolny Śląsk. Bardzo Państwu dziękujemy,  że mogliśmy choć na chwilkę opuścić przedszkole i poznać inny świat. Wrażenia nasze są po prostu nie do opisania!!! „Dzięcioły” zaprosiły nas do swoich domów przy pomocy Google Maps.

Świętowaliśmy grupowo urodziny Niny W, Zuzi, Rysia oraz Oli. Uczciliśmy „Dzień Kota” oraz „Dzień Dinozaura” szeregiem związanych z tematem aktywności.

Wypełniliśmy kolejny, V moduł w projekcie „Magiczna moc bajek”. Tym razem mówiliśmy o „uczciwości”.Pszczółka Maja, która rozwikłała zagadkę skradzionego sera pomogła zrozumieć nam czym ta „uczciwość” jest. Powstał „kwiat uczciwości”.  Zabawa w „głuchy telefon” uświadomiła nam, jak działa plotka.

Poznaliśmy literki r,R oraz g,G, jak również liczbę 7. Błękitek odkrył przed nami kolejne zawody: płetwonurek, pszczelarz.

Bawiliśmy się językiem angielskim w kręgach tematycznych „winter weather”, „winter clothes”. Wędrowaliśmy z Gruffalo poznając śnieżne słownictwo, a Simon jak zwykle usprawniał nasze ciało ćwiczeniami.