KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Marzec 2021

Wydarzyło się w marcu...

Miesiąc marzec był pełen rodzaju różnego zabaw i aktywności.

Odkryliśmy na nowo chustę animacyjną i radości przy tym było co niemiara. Pani Kasia jak zawsze wprowadzała nas w szereg zabaw muzyczno – ruchowych.

Na początku miesiąca przenieśliśmy się w kosmos. Utrwaliliśmy sobie nazwy planet i poznaliśmy mnóstwo ciekawostek na jego temat za sprawą ulubionych książek Stasia, które chętnie nam wypożyczył. Poznaliśmy postać Mikołaja Kopernika oraz rozpoznaliśmy swoje znaki zodiaku. Zastanawialiśmy się, „Czy kosmos się kończy?”. Wprowadziliśmy pojęcie astronauta. Zrozumieliśmy, jak prąd dociera do naszych domów oraz jak wynalazki ułatwiają nam życie. Powstał nasz grupowy, tekturowy laptop. Poznaliśmy zasady bezpiecznego korzystania z internetu (Sieciaki.pl)

W połowie miesiąca zjawiła się wiosna w naszej sali. Powstał wspaniały kącik ekologiczny z cudownymi wiosennymi kwiatami. W sali zawitała gromada papierowych bocianów. Pewnego razu wyszliśmy z lupami na plac zabaw, by przekonać się, czy wiosna faktycznie jest tuż tuż. Odkryliśmy mnóstwo maleńkich pączków na drzewach i krzewach oraz odnaleźliśmy pierwszy przebiśnieg.

Rozbudzaliśmy swoją ciekawość dotyczącą świata roślin, patrząc jak wzrastają nam nasze własne.  Uświadomiliśmy sobie, jak ciężka i czasochłonna jest praca rolnika, poczuliśmy odpowiedzialność za życie zwierząt w gospodarstwie. Powstało niesamowite „Gospodarstwo” – jako praca zbiorowa. Zapoznaliśmy się z nasionami i wysiewem pomidorów, pietruszki naciowej, majeranku, bazylii. Ignacy podzielił się swoim talentem tworząc nam piękne kwiatki z papieru do wazonu w sali.

Przez cały miesiac przeprowadzaliśmy szereg zabaw matematycznych ćwicząc przed faktycznym „Dniem Matematyki” w przedszkolu. Zastosowaliśmy wówczas metodę stacyjną. Każdy przedszkolak miał do wykonania kilka zadań w swoim czasie i tempie, a wykonane zadanie zaznaczyć miał na planszy. Zgadywaliśmy zagadki matematyczne. Bawiliśmy się w zespołach kostką. Pomponikowe przeliczanie ćwiczyło naszą motorykę małą. Bawiliśmy się liczbowymi puzzlami, grupowaliśmy babeczki oraz tworzyliśmy budowle z figur geometrycznych. Powstał matematyczny świat ze sznurków. Największym zainteresowaniem cieszyła się stacja z Ozobotem. Kodowanie to na nasza mocna strona. Spotkaliśmy się tego dnia wirtualnie z białołęckim przedszkolem, by przesłać sobie matematyczne pozdrowienie.

Ignacy wprowadził nas w swoje hobby. Poznaliśmy niezwykle interesujący i barwny świat minerałów. Badaliśmy je każdego dnia. Ciekawi jesteśmy, kto teraz podzieli się z nami swoimi zainteresowaniami.

Świętowaliśmy „Międzynarodowy Dzień Słońca”. Poznaliśmy wiele faktów dotyczących Słońca, a w naszej sali zaświeciło mnóstwo papierowych słoneczek

W ramach realizacji projektu „Magiczna Moc Bajek” wykonaliśmy MODUŁU VI – Odwaga.  Zapoznaliśmy się z serią książeczek o małym, dzielnym żółwiku: : „Franklin boi się ciemności”, „Franklin gubi się w lesie”, „Franklin boi się burzy” i to był dla nas punkt początkowy rozważań. Burzą mózgów zdefiniowaliśmy, czym dla nas jest odwaga. Ćwiczenia relaksacyjne wg Jacobsona wprowadziły nas w cudowny nastrój. Z odwagą oddaliśmy się zabawie „Zaufaj mi”.  Przy wspaniałej muzyce J.S.Bach „Tocatta” tworzyliśmy farbami prace „Był sobie strach”. Poznaliśmy też „Przygody Koziołka Matołka” i jego bohaterskie czyny. Stworzyliśmy kartkę urodzinową z okazji 89 urodzin Koziołka Matołka, którą wysłaliśmy do Pacanowa. Cudnym zamknięciem marcowego modułu było zainicjowanie przez nas w całym przedszkolu „Dnia Kolorowej Skarpetki”. Rozmawialiśmy tego dnia o inności nie tylko w kontekście innej liczby chromosomów, ale też charakterów i spojrzeń na świat, a przy tym odwagi wyrażania siebie. Tego dnia świętowaliśmy też „I Dzień Wiosny”, powstały przepiękne kwiaty oraz nasza wspólna grupowa Marzanna. Następnie całym przedszkolem z zachowaniem odpowiedniego grupowego dystansu, pomaszerowaliśmy przez ogród z Marzannami przeganiając zimę, a zapraszając wiosnę.

Poznaliśmy literki P,p, W, w, C, c, J, j. Oddawaliśmy się zabawom z cyfrą 8.

„Sto lat” i „Happy Birthday” pobrzmiewało w naszej sali 3 razy przy okazji celebrowania urodzin Stasia, Bartka, Ignacego. Chłopcy dostali taką dawkę życzeń, że teraz tylko czekać na ich spełnienie.